Rotermann City arendamine jõuab lõpusirgele

16.09.2016

Septembris algavad Rotermann City viimase Ahtri tänava poolse hoone, eksklusiivse äri- ja kortermaja R18 ehitustööd. 2017. aasta sügiseks aadressile Rotermanni 18 kerkiv kahest hoonest ehitus kujuneb kogu kvartali jaoks oluliseks tähiseks, sest selle valmimise järel saab aastakümneid suletuna püsinud ala linlastele ja turistidele avaneda tervikliku ja moodsa linnaosana.

R18 ehitamiseks sõlmis selle arendaja Dollimar Invest OÜ lepingu ehitusfirmaga AS Nordecon. Tööde maksumuseks kujuneb ligikaudu 9 miljonit eurot.

Dollimar Invest OÜ juhatuse liikme Martin Ühtegi sõnul sobitub R18 oma modernse, õhulise ning omapärase arhitektuuriga Rotermann Citysse suurepäraselt, olles osa kvartali terviklikust elukeskkonnast.

„Oleme Rotermann Cityt arendanud selge visiooniga kujundada sellest Tallinna ja kogu Eesti visiitkaart nii väliselt kui sisuliselt, luua sellest hubane, turvaline ja autovaba linnasüda. Oleme selle sihi täitumisele väga lähedal,” ütles Martin Ühtegi. „Nordecon on pikaajaliste kogemustega usaldusväärne ehitaja – ma usun, et ehitustööde jaoks planeeritud 12 kuud on intensiivsed ja tulemus saab kvaliteetne.”

R18 maa-aluse osa kaks korrust on valmis. Ka varem Rotermann City valmimisse panuse andnud Nordecon rajab selle maapealse osa. Ehitusettevõtte juhatuse esimees Jaano Vink märkis, et R18 projekti eesmärk on säilitada võimalikult palju vaateid olemasolevatele vanadele hoonetele, mis kvartali eriliseks teevad.

„Ehitus- ja arendusturu konkurents on Tallinnas väga tihe, silma paistmiseks on vaja teha midagi erilist,” lausus Jaano Vink. „Rotermannist kui väärika ajalooga keskkonnast on saanud moodne linnasüda: inimkeskne, jalakäijate tänavatega asum, kus autod on viidud maa alla ning kaunid vaated ajaloolistele hoonetele säilitatud – see on täna Tallinnas midagi üsna tavapäratut.”

„Hoone esimesele korrusele tuleb kuni 15 kauplust, kaubanduspinnad on omavahel ühendatavad. Kuna Rotermanni kvartalis on täna büroode vakantsus null, siis proovime vastu tulla turu nõudlusele, mistõttu rajame R18 Ahtri tänava poolsesse ossa tänavalt hästi nähtavad ning osaliselt merevaatega büroopinnad kogumahus ca 2000 m²,“ rääkis Martin Ühtegi. „Nõudlus korterite järele on Rotermannis samuti väga suur – kokku tuleb hoonesse 58 modernset korterit, millest 17 on juba enne ehituse algust broneeritud. Ka R14 hoones, mis valmib tänavu novembris, on 41-st korterist 39 juba müüdud.“

R18 korterite lõunapoolsed rõdud avanevad kvartali sisemusse, jäädes nii tänavakärast eemale. Ülemistelt korrustelt avanevad enamikul korteritel ka merevaated. Hoonete arhitektideks on Hanno Grossschmidt ja Sander Treijar büroost HG Arhitektuur OÜ. Säilitamaks vaated vanadele hoonetele, on kõrge äripindadega esimene korrus kavandatud tagasiastetega. Rotermann City üks uhkus, vana muinsuskaitsealune korsten keset kvartalit jääb tänu majadevahelisele kujale Ahtri tänava poolt hästi vaadeldavaks.

Rotermanni 18 hoonetes on suletud netopinda 10917,39 m². Korterite ja büroode sissepääsud on planeeritud Ahtri tänava poolt. Mõlemal hoonemahul on üks trepikoda. Suuremal on 2 lifti ja esimesel korrusel 2 fuajeed – üks korteritele, teine büroodele.